Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dowiedz się więcej


 

 

 


Zapisz

Harmonogram

gskspz

Zapisz

Akcje społeczne

cda2

 

Zadania dofinasowane

 

Aktualności

kkrusJuż po raz szósty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów wiejskich szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje’’

Czytaj więcej...

solarW roku 2016 Gmina Zbuczyn zamierza podjąć starania o pozyskanie środków na realizację działań z zakresu odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców gminy. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w planowanym projekcie zapraszamy do złożenia deklaracji. Druki deklaracji możecie Państwo otrzymać w siedzibie Urzędu Gminy Zbuczyn (sekretariat), pobrać u sołtysów lub ze strony internetowej Gminy Zbuczyn.

Czytaj więcej...

mmllChcecie odnowić plac zabaw, oczyścić staw, aby stał się wspólną przestrzenią mieszkańców? A może zorganizować koncert, festiwal czy po prostu czas wolny dla dzieciaków z osiedla? Młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz samopomocowe od 5 do 26 lutego 2016 r. mogą składać wnioski w konkursie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie. Uruchomione zostały dwie ścieżki działań – inicjatywy oddolne i wsparcie grup samopomocowych.

Czytaj więcej...

bgrZapraszamy rolników z terenu naszej gminy do udziału w  XIV edycji Ogólnokrajowego Konkursu BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE.

Czytaj więcej...

zwrotInformujemy, że w 2016 r. wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej należy składać w terminach: od 01.02.2016 r. do 28.02.2016 r. (wraz z fakturami VAT wystawionymi od 01.08.2015 r. do 31.01.2016 r.) oraz od 01.08.2016 r. do 31.08.2016 r. (wraz z fakturami VAT wystawionymi od 01.03.2016 r. do 31.07.2016 r.)

nienieOd początku roku 2016 na terenie całej Polski rozpocznie funkcjonować system darmowej pomocy prawnej. Będzie to rezultat wejścia w życie ustawy przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości zakładającej stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

Czytaj więcej...

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział  w Siedlcach zaprasza na szkolenie " PROW 2014-2020- wybrane działania" W programie szkolenia: modernizacja gospodarstw rolnych, gospodarstwa niskotowarowe, młody rolnik. Szkolenie odbędzie się 29.01.2016 r. p godz. 10.oo w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie. MODR jednocześnie informuje o zapisach na kurs chemizacyjny z zakresu stososwania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy. Termin kursu- I kwartał 2016 r. Organizator: Główny doradca rolnośrodowiskowy Iwona Kryńska /tel. 606880481/.

eterInformujemy, że istnieje możliwość zgłaszania do usunięcia zdjętych pokryć dachowych zwanych potocznie „eternitem” zalegających na posesjach z terenu Gminy Zbuczyn. Osoby zainteresowane usunięciem „eternitu” w bieżącym roku proszone są o zgłaszanie się w nieprzekraczalnym terminie do 18.01.2016 r. do Urzędu Gminy Zbuczyn pok. 13 celem wypełnienia wniosku.

 

Harmonogram odbioru odpadów w 2016 r.

do pobrania

zb12Zapraszamy do lektury najnowszego grudniowego numeru informatora samorządowego Zbuczyn dzisiaj.  W numerze:

  • Tradycja i nowoczesność - Ochotnicza Straż Pożarna w gminie Zbuczyn
  • Rozmowa z wójtem Tomaszem Hapunowiczem
  • Wybrane inwestycje 2015 roku

do pobrania najnowszy numer

 

wuwagaOd nowego roku w ramach opłaty za odbiór odpadów komunalnych mieszkańcy gminy Zbuczyn będą mogli oddawać popiół z palenisk domowych. Worki na popiół będzie dostarczać firma odbierająca odpady. Podobnie jak w przypadku zbiórki odpadów segregowanych ilość worków na popiół nie będzie limitowana. Popiół z palenisk domowych będzie odbierany raz na dwa miesiące. Szczegółowe informacje już wkrótce w zakładce GOSPODARKA KOMUNALNA I ŚMIECIOWA.

zarzW związku z przypadającym świętem 26 grudnia 2015 r. w sobotę czyli w innym dniu niż niedziela, informujemy, iż dzień 24 grudnia 2015 r. jest  dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy Zbuczyn. W tym dniu Urząd Gminy Zbuczyn będzie nieczynny.

Czytaj więcej...

Przewodniczący Rady Gminy Zbuczyn zaprasza na XV Nadzwyczajną Sesję Rady Gminy Zbuczyn, która odbędzie się 18 grudnia 2015 r. o godz. 15:00 w sali Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbuczynie ul. Jana Pawła II 1.

Czytaj więcej...

mieszkaniowka

Na terenie naszej Gminy 5 grudnia br. odbędą się warsztaty "MIESZKANIÓWKA 2015" z pożarów wewnętrznych, organizowane przez Komendę Miejską PSP w Siedlcach i OSP Zbuczyn. Będzie to doskonała okazja dla mieszkańców aby zobaczyć jak działają profesjonaliści ratujący życie i miemie ludzi.

Czytaj więcej...

14Przewodniczący Rady Gminy Zbuczyn zaprasza na XIV Sesję Rady Gminy Zbuczyn, która odbędzie się 25 listopada 2015 r. o godz. 15:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie ul. Jana Pawła II 3.

Czytaj więcej...

Wydarzenia

zg2
Złote Gody

ff

Otwarcie posterunku Policji

rape

Otwarcie Lapidarium

ospzz

100-lecie OSP Zbuczyn

Z życia gminy

j3106 urodziny

n1x

Otwarcie nowego boiska

lap
Lapidarium z kamieni

 

Najnowsze filmy

mswia

filmdgz

ospf

s12

Galeria zdjęć

czw

Dni Gminy Zbuczyn

pada

Piknik Odpustowy

0js2
I Sesja Rady Gminy

Na skróty

Dla mieszkańców