Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90

Dowiedz się więcej


 

 

 


Zapisz

Harmonogram

gskspz

Zapisz

Akcje społeczne

cda2

 

Zadania dofinasowane

 

Aktualności

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział  w Siedlcach zaprasza na szkolenie " PROW 2014-2020- wybrane działania" W programie szkolenia: modernizacja gospodarstw rolnych, gospodarstwa niskotowarowe, młody rolnik. Szkolenie odbędzie się 29.01.2016 r. p godz. 10.oo w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie. MODR jednocześnie informuje o zapisach na kurs chemizacyjny z zakresu stososwania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy. Termin kursu- I kwartał 2016 r. Organizator: Główny doradca rolnośrodowiskowy Iwona Kryńska /tel. 606880481/.

eterInformujemy, że istnieje możliwość zgłaszania do usunięcia zdjętych pokryć dachowych zwanych potocznie „eternitem” zalegających na posesjach z terenu Gminy Zbuczyn. Osoby zainteresowane usunięciem „eternitu” w bieżącym roku proszone są o zgłaszanie się w nieprzekraczalnym terminie do 18.01.2016 r. do Urzędu Gminy Zbuczyn pok. 13 celem wypełnienia wniosku.

 

Harmonogram odbioru odpadów w 2016 r.

do pobrania

zb12Zapraszamy do lektury najnowszego grudniowego numeru informatora samorządowego Zbuczyn dzisiaj.  W numerze:

  • Tradycja i nowoczesność - Ochotnicza Straż Pożarna w gminie Zbuczyn
  • Rozmowa z wójtem Tomaszem Hapunowiczem
  • Wybrane inwestycje 2015 roku

do pobrania najnowszy numer

 

wuwagaOd nowego roku w ramach opłaty za odbiór odpadów komunalnych mieszkańcy gminy Zbuczyn będą mogli oddawać popiół z palenisk domowych. Worki na popiół będzie dostarczać firma odbierająca odpady. Podobnie jak w przypadku zbiórki odpadów segregowanych ilość worków na popiół nie będzie limitowana. Popiół z palenisk domowych będzie odbierany raz na dwa miesiące. Szczegółowe informacje już wkrótce w zakładce GOSPODARKA KOMUNALNA I ŚMIECIOWA.

zarzW związku z przypadającym świętem 26 grudnia 2015 r. w sobotę czyli w innym dniu niż niedziela, informujemy, iż dzień 24 grudnia 2015 r. jest  dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy Zbuczyn. W tym dniu Urząd Gminy Zbuczyn będzie nieczynny.

Czytaj więcej...

Przewodniczący Rady Gminy Zbuczyn zaprasza na XV Nadzwyczajną Sesję Rady Gminy Zbuczyn, która odbędzie się 18 grudnia 2015 r. o godz. 15:00 w sali Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbuczynie ul. Jana Pawła II 1.

Czytaj więcej...

mieszkaniowka

Na terenie naszej Gminy 5 grudnia br. odbędą się warsztaty "MIESZKANIÓWKA 2015" z pożarów wewnętrznych, organizowane przez Komendę Miejską PSP w Siedlcach i OSP Zbuczyn. Będzie to doskonała okazja dla mieszkańców aby zobaczyć jak działają profesjonaliści ratujący życie i miemie ludzi.

Czytaj więcej...

14Przewodniczący Rady Gminy Zbuczyn zaprasza na XIV Sesję Rady Gminy Zbuczyn, która odbędzie się 25 listopada 2015 r. o godz. 15:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie ul. Jana Pawła II 3.

Czytaj więcej...

razemInformujemy, że Gmina Zbuczyn realizuje projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pn.: „Razem dla ochrony środowiska – program edukacyjny z zakresu ekologii dla publicznych placówek oświatowych z terenu Gminy Zbuczyn”. W projekcie uczestniczą placówki oświatowe z terenu Gminy Zbuczyn, szkoły podstawowe, gimnazja oraz publiczne przedszkole w Zbuczynie. Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych, doposażenie szkolnych baz edukacji ekologicznej, zorganizowanie konkursu fotograficznego i konkursu plastycznego. Na realizację zadania Gmina Zbuczyn otrzymała dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Warszawie w kwocie 43 417,00 zł co stanowi 90% kosztu kwalifikowalnego zadania.

Czytaj więcej...

kkruusInformujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnych badań przesiewowych i zdrowotnych organizowanych przez KRUS. Program skierowany jest do objętych rolniczym systemem ubezpieczeń społecznych rolników, ich domowników, którzy ukończyli 18 lat oraz osób pobierających emeryturę lub rentę rolniczą.

 

Czytaj więcej...

grochowka200Miłośnik Dziedzictwa Narodowego i Kultury Wsi - Mieczysław Kalicki oraz OSP w Grochówce zapraszają na WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI NARODOWYCH Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, które odbędzie się w niedzielę 15 listopada 2015 r. o godz. 14.00 w świetlicy wiejskiej w Grochówce.

Czytaj więcej...

gsfknStowarzyszenie SOKiAL, Gmina Zbuczyn oraz Zespół Szkół w Krzesku- Królowa Niwa zapraszają na X Jubileuszowy Bieg Niepodległości pod patronatem Wójta Gminy Zbuczyn - Tomasza Hapunowicza, który odbędzie się  w najbliższą niedzielę 8 listopada o godz. 14.00 /start i meta przy plebanii w Krzesku Majątku/.

Czytaj więcej...

obb2

Przewodniczący Rady Gminy Zbuczyn – Stanisław Kondraciuk, Wójt Gminy Zbuczyn – Tomasz Hapunowicz oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Krzesku – Królowa Niwa zapraszają na GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Wszystkie szczegóły na załączonym plakacie.

Czytaj więcej...

zbuczynbieg

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zbuczynie zaprasza na VI Bieg Niepodległości pod patronatem Wójta Gminy Zbuczyn - Tomasza Hapunowicza, który odbędzie się 11 listopada 2015 r. o godz. 11.30 przy ZS w Zbuczynie /ul. Jana Pawła II 3/.

Szczegółowe informacje na stronie www.zbuczynjp2.pl

Wydarzenia

zg2
Złote Gody

ff

Otwarcie posterunku Policji

rape

Otwarcie Lapidarium

ospzz

100-lecie OSP Zbuczyn

Z życia gminy

j3106 urodziny

n1x

Otwarcie nowego boiska

lap
Lapidarium z kamieni

 

Najnowsze filmy

mswia

filmdgz

ospf

s12

Galeria zdjęć

czw

Dni Gminy Zbuczyn

pada

Piknik Odpustowy

0js2
I Sesja Rady Gminy

Na skróty

Dla mieszkańców