Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dowiedz się więcej


 

 

 


Zapisz

Harmonogram

gskspz

Zapisz

Akcje społeczne

cda2

 

Zadania dofinasowane

 

Aktualności

Zapraszamy mieszkańców Gminy Zbuczyn na Uroczyste Otwarcie Boiska Piłkarskiego przy ul. Terespolskiej w Zbuczynie, które odbędzie się 1 września 2013 r. o godz. 17.oo. Tego dnia od godz. 12.oo  swoje mecze rozegrają sekcje młodzieżowe Wektry: U-14, U-19, U-14, natomiast o godz. 17.oo odbędzie się mecz Seniorzy Wektra kontra Wektra Old Boys. Dzień wcześniej 31.08.2013 r. /sobota/ godz. 17.00 pierwszy ligowy mecz na nowym boisku Wektra Zbuczyn - Jabłonianką Jabłonną Lacką.

W dniu 25 sierpnia 2013 r. odbędą się Dożynki w Krzesku- Królowa Niwa pod honorowym patronatem Wójta Gminy Zbuczyn- Tomasza Hapunowicza. Część artystyczna odbędzie się o godz. 15.oo na placu przy WDK w Krzesku- Królowa Niwa. W programie: występ Grupy Dożynkowej Niwa, Zespołu Pieśni i Tańca Niwa, Zespół KRESS. Podczas dożynek zostanie przekazany sprzęt ratowniczy jednostkom OSP z terenu Gminy Zbuczyn, którego zakup został dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Warszawie.

Zapraszamy mieszkańców gminy oraz gości do korzystania od dnia 6 lipca z miejsca przeznaczonego do kąpieli i terenu rekreacyjnego wokół zbiornika retencyjnego w Rówcach. Woda wypełniająca zbiornik retencyjny „RÓWCE” została dwukrotnie przebadana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Siedlcach i stwierdzono, że spełnia najwyższe kryteria czystości pod kątem lokowania kąpieliska.

Czytaj więcej...

Od 1 lipca wszedł w życie „Nowy System Śmieciowy”. Polega on na tym, że Gmina stała się właścicielem wszelkich odpadów powstających na jej terenie, i w konsekwencji odpowiada za ich zbiórkę i wywóz. W tym celu zatrudnia firmę wybraną na drodze przetargu nieograniczonego. Środki na ten cel pochodzą z opłat mieszkańców, których wysokość ustala Rada Gmina, wybierając jedną z metod naliczania, określonych w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminie .

Czytaj więcej...

Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie przy współpracy Urzędu Gminy zaprasza na coroczna imprezę plenerową ”Dni Gminy Zbuczyn 2013” która odbędzie się 7 lipca /niedziela/. Wszystkie atrakcje zaplanowano  i przygotowano na terenie przylegającym do budynku Urzędu Gminy w centrum Zbuczyna. W programie przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych, nie zabraknie tradycyjnych urządzeń dmuchanych, kolorowych stoisk, konkursów z nagrodami oraz prezentacji artystycznych min. Zespołu Pieśni i Tańca NIWA, Studia Piosenki GOK czy laureatów II Festiwalu Piosenki Europejskiej AROUND THE MUSIC.

Czytaj więcej...

W ramach projektu OWES zaplanowano działania promujące ekonomię społeczną. 7 lipca 2013 roku w Zbuczynie odbędą się drugie już Dni Otwarte Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej. Do udziału zaproszono podmioty ekonomii społecznej (stowarzyszenia, fundacje, ZAZy, prowadzące lub zamierzające prowadzić działalność gospodarczą) z subregionu siedleckiego, czyli powiatów: siedleckiego, m. Siedlce, garwolińskiego, węgrowskiego, sokołowskiego, mińskiego i łosickiego.

Czytaj więcej...

Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP, Ochotnicza Staż Pożarna w Krzesku- Królowa Niwa, Wójt Gminy Zbuczyn- Tomasz Hapunowicz zapraszają na Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze oraz Piknik Rodzinny.  23 czerwca 2013 r. od godz. 13.30 na boisku parafalnym w Krzesku Majątku.

7 lipca 2013 r. odbędą się II Dni Otwarte Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej w subregionie siedleckim realizowane w ramach projektu którego Gmina Zbuczyn jest partnerem. Również z tej okazji chcemy wydać kolejny numer informatora samorządowego "Zbuczyn dzisiaj". Tym razem wydanie zostanie poświęcone organizacjom pozarządowym działającym na terenie Gminy Zbuczyn oraz środkom finansowym pozyskiwanym z UE przez gminę. Jest to doskonała okazja do zaprezentowania własnych dokonań i sukcesów mieszkańcom gminy i nie tylko.

Czytaj więcej...

Szkoła Podstawowa w Czuryłach oraz Wójt Gminy Zbuczyn- Tomasz Hapunowicz zapraszają dzieci wraz z rodzicami na Gminny Dzień Dziecka, który odbędzie się 9 czerwca 2013 r. na terenie rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej w Czuryłach. W programie wiele atrakcji: trampoliny, konkursy, gry i zabawy oraz kuchnia regionalna

 

Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie zaprasza 2 czerwca 2013 r. od godz. 13.00 na teren rekreacyjny Zielony Zakątek w Zbuczynie. Tego dnia odbędzie się "Piknik dla dzieci i nie tylko...", podczas którego przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. W programie: zespół Niwa, występy sekcji GOK oraz Harcerzy ze Zbuczyna, "wieża skrzynek", "dmuchanki" dla dzieci oraz "Mini Olimpiada Sportowa" / skok w dal, rzut do kosza, pokazy Rugby- MKS Pogoń Siedlce/na którą zapraszają Tomek, Rafał i Ania Jaszczuk.

Wójt Gminy Zbuczyn, Dyrektor GOK oraz Rada Sołecka Starego Krzeska zapraszają na II Piknik Rodzinny, który odbędzie się 19 maja 2013 r. na terenie rekreacyjnym przy Filii GOK w Starym Krzesku. W programie: występy wokalno - taneczne Zespołu Pieśni i Tańca Niwa, II Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Zbuczyn, II Turniej STRONG MAN, atrakcje dla najmłodszych, zamek do skakania, ogródek plastyczny, degustacja miodu z pasieki JAN-SŁAW z Rzążewa,występ iluzjonisty Macieja Pędy - program dla najmłodszych oraz impreza taneczna z zespołem KRESS

Zapraszamy do wspólnego, aktywnego świętowania 222 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji III Maja. W dniu 3 maja 2013 r. od godz. 15.00 na boisku parafialnym w Krzesku Majątku odbędzie się festyn rodzinny. Przewidziano wiele atrakcji m.in. IV Bieg Niepodległości im. Jana Pasiaka o Puchar Wójta Gminy Zbuczyn, grill, konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych oraz mecz piłki nożnej.

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie oddział w Siedlcach oraz Wójt Gminy Zbuczyn zapraszają kobiety z terenu Gminy Zbuczyn do udziału w Gminnej Olimpiadzie Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii, która odbędzie się 5 kwietnia 2013 r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej GOK /ul. Jana Pawła II 3/.

W radosnym czasie Świąt Wielkiej Nocy w imieniu swoim i pracowników Urzędu Gminy Zbuczyn składam podziękowania za dotychczasową współpracę oraz najserdeczniejsze życzenia pełnych radości i nadziei Świąt, odpoczynku przy rodzinnym stole oraz mokrego dyngusa!

Wójt Gminy Zbuczyn

Tomasz Hapunowicz

 

Wydarzenia

zg2
Złote Gody

ff

Otwarcie posterunku Policji

rape

Otwarcie Lapidarium

ospzz

100-lecie OSP Zbuczyn

Z życia gminy

j3106 urodziny

n1x

Otwarcie nowego boiska

lap
Lapidarium z kamieni

 

Najnowsze filmy

mswia

filmdgz

ospf

s12

Galeria zdjęć

czw

Dni Gminy Zbuczyn

pada

Piknik Odpustowy

0js2
I Sesja Rady Gminy

Na skróty

Dla mieszkańców