Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90

Dowiedz się więcej


 

 

 


LOGOpodlasie 24

Zapisz

Harmonogram

Gsk

Gsk1

Zapisz

Akcje społeczne

cda2

 

Z życia gminy

j2W dniu 20 stycznia 2017 roku swoje 106 urodziny obchodził Pan Stanisław Wielgórski mieszkaniec Januszówki. Pan Stanisław cieszy się zdrowiem i jest rekordzistą jeśli chodzi o długość życia w gminie Zbuczyn.

Czytaj więcej...

nx27 sierpnia 2016 r. w Tęczkach odbyło się poświęcenie i otwarcie nowego boiska piłkarskiego. Od sezonu 2016/17 piłkarze NIWA Tęczki będą rywalizować w siedleckiej B-klasie. W meczu rozegranym tego dnia  gospodarze zremisowali 3:3 z Sokołem Krynka.

Czytaj więcej...

rapaMieszkańcy Wólki Kamiennej drugi rok z rzędu złożyli wniosek o dofinansowanie w ramach ścieżki inicjatywy lokalne w programie Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Mazowsze Lokalnie i po raz kolejny otrzymali dofinansowanie w wysokości 5 000 zł! Zadaniem FIO jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne, szczególnie w małych społecznościach lokalnych.

Czytaj więcej...

t55

W Tarczach nie trzeba rozpalać inicjatywy społecznej, ponieważ Tarcze „płoną”. Prośba do błyskawicznych OSP - nie gasić!  Mieszkańcy Tarcz  zrealizowali czwarty już projekt  dofinansowany w ramach programu  FIO Mazowsze lokalnie pt. "Przyjaźni dla środowiska". W ramach projektu posprzątano las i okolice, zamontowano śmietniki i makietę promującą ochronę środowiska oraz wykonano nasadzenia roślinności w celu poprawy estetyki miejscowości. Mieszkańcy Tarcz nie tylko ciężko pracują, ale i integrują się. Na zakończenie projektu odbyło się międzypokoleniowe spotkanie integracyjne.

Czytaj więcej...

1Grupa nieformalna "Miłośnicy wsi Tarcze" zakończyła realizację projektu pt. "Ocalmy od zapomnienia". Mieszkańcy Tarcz (wolontariusze) pracowali w ramach projektu z wielkim zaangażowaniem czego rezultaty można było zobaczyć 18 pażdziernika podczas otwarcia nowo utworzonej Izby z dawnych lat . Projekt był dofinansowany w ramach programu FIO- Mazowsze Lokalnie.

Czytaj więcej...

dn15 października w Borkach- Kosach odbyły się uroczystości związane z Dniem Komisji Edukacji Narodowej i pierwszą rocznicą nadania gimnazjum imienia Żołnierzy Wyklętych, były okazją świętowania tych doniosłych dla społeczności szkolnej wydarzeń na stałe wpisujących się w kalendarz szkolny.

Czytaj więcej...

tarczeFotorelacja z realizacji projektu „Spełnione marzenie” realizowanego przez grupę nieformalną „Aktywni mieszkańcy” z Tarcz. Projekt jest dofinansowany w ramach programu FIO- Mazowsze Lokalnie, polega na rewitalizacji zaniedbanego stawu w Tarczach. W realizację projektu zaangażowani są wolontariusze,mieszkańcy Tarcz, którzy razem pracują  i integrują się.

Czytaj więcej...

errrrW ubiegłym roku szkolnym w szkole podstawowej w Czuryłach realizowany był kolejny już projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej. Projekt ten zatytułowany „Razem możemy więcej” realizowany od 1.08.2014 do 31.07.2015 r. w ramach akcji KA1 (edukacja szkolna) programu Erasmus Plus, ukierunkowany był na podniesienie jakości pracy szkoły poprzez organizację szkoleń dla członków kadry pedagogicznej.

Czytaj więcej...

kolonW okresie  od 30 czerwca do 9 lipca  na 10 dniowych koloniach przebywała 38 osobowa grupa dzieci i młodzieży z terenu Gminy Zbuczyn. Kolonie zostały zorganizowane w Gliczarowie Górnym, na styku Podhala i Pienin. Z okien pensjonatu znajdującego się na wysokości około 1000 metrów nad poziomem morza widoczna była piękna panorama polskich i słowackich Tatr.

Czytaj więcej...

parr6 czerwca 2015 r. w Krzesku odbyła się IV Parafiada Dekanatu Zbuczyńskiego o Puchar ks. dziekana kanonika Stanisława Chodźko i Wójta Gminy Zbuczyn p. Tomasza Hapunowicza.

Czytaj więcej...

niwasportPrzełom miesięcy maja i czerwca 2015 r. przyniósł kolejne sukcesy sportowe uczniów z Gimnazjum z Krzeska-  Królowa Niw. W rozegranych w Siedlcach Finałach XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej wystąpiła drużyna piłki ręcznej chłopców, która wśród ośmiu najlepszych mazowieckich drużyn zajęła wysokie IV miejsce.

Czytaj więcej...

Podczas Eliminacji Powiatowych XXXVIII Ogółnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", który odbył się w piątek 13 marca 2015 r. w siedzibie wydziału humanistycznego UPH w Siedlcach udanie zaprezentowali się reprezentanci naszej Gminy.

Czytaj więcej...

ozpn2W sobotę 14 marca 2014 w Sobolewie odbyła się Gala Piłkarska Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Siedlcach. W kategorii "Samorząd wiejski" wyróżniono  Gminę Zbuczyn reprezentowaną przez Wójta Tomasza Hapunowicza za wspieranie LKS Wektra Zbuczyn. W kategorii "działacz sportowy" Prezesa Wektry Macieja Jasińskiego a w kat. "Sponsor" Jana i Marka Zdanowskich właścicieli Zakładu Mięsnego Wierzejki.

kkn5Zakończyły się rozgrywki Międzypowiatowej Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców,  której organizatorem był SZS w Siedlcach. W rozegranym w pod koniec  lutego Turnieju Finałowym, zwycięstwo odniosła drużyna chłopców z Gimnazjum w Krzesku-Królowa Niwa.

Czytaj więcej...

1 3

6 stycznia w Zbuczynie odbył się I Orszak Trzech Króli. Barwny korowód przemaszerował ulicami Zbuczyna.

 

Czytaj więcej...

1 2

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego odbyło się coroczne spotkanie świąteczne dorosłych parafian zaangażowanych w życie wspólnoty parafialnej. Jak co roku gospodarzem spotkania byli mieszkańcy Starego Krzeska.

więcej na stronie krzesk.sacro.pl/index.php?a=gl&s=2572&szczeg=3743&kat_arch_body

 

Czytaj więcej...

1 1

Dnia 5 stycznia 2015 roku odbyła się Wigilia UTW Zbuczyn. Uroczystość została przygotowana wspólnie przez GOK Zbuczyn oraz Słuchaczy Uniwersytetu Zbuczyńskiego. Uroczystą kolację rozpoczął ks. Proboszcz Stanisław Chodźko czytaniem Ewangelii i wspólną modlitwą. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie szczere życzenia. Każdy mógł spróbować pysznych potraw przygotowanych przez Karczmę Zacisze oraz Słuchaczy UTW.

Czytaj więcej...

Pierwsze miesiące roku szkolnego 2014/2015 były pasmem sukcesów drużyn piłki ręcznej dziewcząt i chłopców z Gimnazjum w  Krzesku-Królowa Niwa. Obie drużyny po zwycięstwach w zawodach regionalnych, reprezentowały region siedlecki w Finałach XIV Mazowieckiej Gimnazjady LZS. W zawodach finałowych, rozegranych w okolicach Sierpca drużyna chłopców po wygraniu trzech meczy przegrała mecz o pierwsze miejsce w ostatniej minucie różnicą dwóch bramek.

Czytaj więcej...

W dniach 16 i 17 grudnia 2014 roku Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie oraz w filii GOK w Starym Krzesku odbyły się warsztaty Bożonarodzeniowe dla seniorów, dzieci i młodzieży, które poprowadziła twórczyni ludowa pani Ewa Sadło. Uczestnicy warsztatów wykonali piękne własnoręcznie ozdoby choinkowe, które potem zabrali ze sobą do domów, by nimi ozdobić swoje mieszkania i choinki świąteczne.

Czytaj więcej...

„Mikołajkowa Noc w Bibliotece” została zorganizowana wnocy z 5 na 6 grudnia br. w ramach realizowanego w Zespole Szkół w Zbuczynie projektu Comenius pt. „Zjednoczeni w czytaniu”. Jej współorganizatorami byli: koordynatorzy projektu Comenius, biblioteka szkolna, Gminna Biblioteka Publiczna  oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie.

Czytaj więcej...

6 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie, odbyła się II edycja konkursu recytatorskiego „Wierszowisko” o tematyce zdrowia organizowanego przez Gminne Przedszkole w Zbuczynie. Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie aktywności artystycznej dzieci, wyłanianie młodych talentów oraz promowanie i popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci i rodziców.

Czytaj więcej...

Dnia 3 grudnia 2014 r. na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie  ystąpili uczniowie klas II Zespołu Szkół w Zbuczynie. Zaprezentowali przedstawienie promujące przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Widownia doskonale się bawiła. W uroczystości wzięli udział goście:  Janusz Cabaj i Edyta Barydzka  z Komendy Miejskiej w Policji Siedlcach, Mieczysław Borysławski, członek zarządu Fundacji  dla Dzieci Poszkodowanych w Wypadkach Ruchu Drogowego, Dzielnicowy p. Zbigniew Jerzykowski,  Dyrektor ZS w Zbuczynie Andrzej Chromiński.

Czytaj więcej...

W środę 15 października 2014 r. słuchacze Uniwesytetu Trzeciego Wieku w Zbuczynie wyjechali na kolejną wycieczkę, tym razem wybrali się nad rzekę Bug. Rejs statkiem, ognisko oraz kurs pierwszej pomocy to tylko część atrakcji jakie przygotowali organizatorzy. Za pomoc w organizacji wycieczki dziękujemy Panu Waldemarowi Woźniakowi - Leśniczemu Leśnictwa Zbuczyn.

Czytaj więcej...

W minioną  niedzielę 12 października 2014 r. w Tarczch odbyły się Piknik rodzinny- międzypokoleniowe rozgrywki sportowe. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Tarcz, przyczyniła się do zacieśnienia więzów sąsiedzkich. Inicjatywa była zrealizowana w ramach projektu  "Zdrowo na sportowo" dofinansowanego z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Czytaj więcej...

W dniach 19 – 28 września br. w Zespole Szkół w Zbuczynie gościła grupa dziesięciu uczniów i dwóch koordynatorów z Colegio Licenciados Reunidos z Caceres w Hiszpanii, w ramach projektu Comenius pt. „Zjednoczeni w czytaniu”. Wizyta rozpoczęła się od gry terenowej, w którą zaangażowana została cała społeczność lokalna Zbuczyna. Goście mieli też możliwość poznania polskiego systemu nauczania, zwiedzenia szkoły oraz uczestnictwa w zajęciach lekcyjnych. 

Czytaj więcej...

Stanisław Sieńko mieszkaniec  Rzążewa  otrzymał puchar od ufundowany przez Starostę Siedleckiego Pana Zygmunta Wielogórskiego za zasługi w rozwoju pszczelarstwa oraz także za promowanie wśród społeczeństwa  produktów pszczelich pozyskiwanych z regionu siedleckiego. Nagrodę otrzymał 21 września 2014 podczas Siedleckich Targów Miodu

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich ,, Po-Mocni” w dniu 21 września 2014 r. ( niedziela) w Zbuczynie na placu parafialnym zorganizowało piknik trzeźwościowy. Piknik był jednym z wielu działań projektu ,, Zdrowa i trzeźwa rodzina”  współfinansowanego przez Gminę Zbuczyn  w ramach realizacji zadania publicznego pt. „Propagowanie trzeźwego i zdrowego stylu życia rodzin z terenu Gminy Zbuczyn poprzez organizację imprez rozrywkowych, warsztatów artystycznych i edukacyjnych, wyjazdów integracyjnych w celu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w rodzinach.

Czytaj więcej...

16 września w Gminnym Ośrodku Kukurydzy odbyła się konferencja połączona ze szkoleniem dla plantatorów kukurydzy zorganizowana przez MODR Siedlce. Po szkoleniu odbyła się wizyta rolników na polu Państwa Jasińskich w Wólce Kamiennej gdzie odbyła się prezentacja poszczególnych odmian kukurydzy. Nie zabrakło także atrakcji dla przybyłych gości, konkurs na najlepsze ciasto, ognisko czy konkurencje sportowo-zręcznościowe zorganizowane przez zbuczyński GOK.

W dniu 7 września 2014r. w Staroźrebach odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji  Płockiej,  pod honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Gminę Zbuczyn oraz Powiat Siedlecki reprezentowali mieszkańcy Sobicz, Zofia i Zdzisław Sobiczewscy .

Czytaj więcej...

24 sierpnia 2014 r. Krzesk obchodził podwójną uroczystość 100 lecia istnienia pięknego kościoła i odpust ku czci patronki Matki Boskiej Częstochowskiej. Spośród zaproszonych gości na jubileusz 100 lecia kościoła, połączony z odpustem ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej przybyli J.E. ks. bp Piotr Sawczuk, ks. prałat Józef Skorodiuk i ks. kanonik Andrzej Kieliszek. Nie zabrakło także kapłanów z dekanatu zbuczyńskiego oraz przedstawicieli władz samorządowych na czele z wójtem gminy Zbuczyn Tomaszem Hapunowiczem, jego zastępcą Januszem Ginterem oraz przewodniczącym rady Stanisławem Kondraciukiem.

Czytaj więcej...

Zbuczyn Dzisiaj

zbbbbbb

Na skróty

Dla mieszkańców
Zadania dofinasowane