Get Adobe Flash player

Urząd Gminy Zbuczyn
ul. Jana Pawła II 1
08-106 Zbuczyn
tel/fax 25 641 63 90

Dowiedz się więcej


 

 

 


LOGOpodlasie 24

Zapisz

Harmonogram

Gsk

Gsk1

Zapisz

Akcje społeczne

cda2

 

Wydarzenia

niwa„Tropiciele tradycji” projekt dofinansowany ze środków Programu FIO- Mazowsze Lokalnie.

Czytaj więcej...

zgW dniu 9 października 2016 r. w gminie Zbuczyn obchodzony był jubileusz pożycia  małżeńskiego 20 par z terenu gminy. Uroczystość odbyła się w restauracji Gold w miejscowości Chromna. spotkało się prawie 20 par, które prawie 50 lat temu zawarło związek małżeński.

Czytaj więcej...

xr3 października 2016 r. w Zbuczynie odbyło się ponowne otwarcie posterunku Policji. Uroczystego otwarcia dokonał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk oraz Wójt Gminy Zbuczyn Tomasz Hapunowicz. Na posterunku w Zbuczynie służbę będzie pełniło 7 funkcjunariuszy w tym kierownik posterunku. Policja dysponuje dwoma samochodami w tym jednym nieoznakowanyn.

Czytaj więcej...

rapW niedzielę 25 września 2016 r. w Wólce Kamiennej k. Siedlec otwarto lapidarium głazów narzutowych. Honorowe miejsce zajmuje w nim mniejszy brat największego w Polsce głazu narzutowego granitu rapakiwi. Podlaski król narzutniaków, przeszło 100-tonowy olbrzym, znajduje się około 400 metrów na południe od lapidarium. Tak jak reszta „kamiennego rodzeństwa” prezentowanego na wystawie został on przywleczony do Wólki z Wysp Alandzkich podczas stadiału warty zlodowacenia odry - jakieś 140 tysięcy lat temu. Ponad rok temu mieszkańcy Wólki Kamiennej i okolic  założyli stowarzyszenie RAPAKIWI, by wypromować ten wyjątkowy obiekt geoturystyczny, wkrótce po tym zrodziła się myśl o utworzeniu lapidarium.

Czytaj więcej...

stox3 lipca 2016 r. odbyły się uroczystości 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbuczynie, które rozpoczeły się mszą świętą w kościele w Zbuczynie, po której w rytmie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z OSP Wyszków przemaszerowano przed strażnicę OSP gdzie  odbył się uroczysty apel, podczas którego odsłonięto tablicę pamiątkową oraz nadano jednostce nowy sztandar. Nie zabrakło w programie także odznaczeń dla druhów z OSP Zbuczyn. Na zakończenie uroczystości  odbyła się parada wozów strażackich ulicami Zbuczyna.

Czytaj więcej...

s1Powołanie Rady Seniorów jest kolejnym uż etapem prowadzonej od kilku lat polityki na rzecz partycypacji społecznej seniorów w naszej gminie. Wszystko rozpoczęło się od spotkań i rozmów z mieszkańcami gminy Zbuczyn w ramach spotkań sołeckich oraz zebrań w świetlicach wiejskich. W 2012 roku z inicjatywy Wójta Tomasza Hapunowicza, przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie zaczął działać Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Czytaj więcej...

mddppPodczas eliminacji wojewódzkich w sporcie pożarniczym według regulaminu CTiF w Garwolinie wystąpiły młodzieżowe drużyny chłopców i dziewcząt z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbuczynie . Zawody rozegrano 25 czerwca 2016 roku na stadionie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.

Czytaj więcej...

zaw119 czerwca 2016 r. odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz Gminne Zawody sportowo-pożarnicze. Na boisku sportowym rywalizowały drużyny mężczyzn, kobiet oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt i chłopców. Pierwsze miejsce w kategorii mężczyźni dla OSP Dziewule. Kategoria kobiet oraz drużyny młodzieżowe dziewcząt i chłopców pierwsze miejsca dla OSP Zbuczyn.

Czytaj więcej...

dxc9 czerwca 2016 r. Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oficjalnie powiększyła się o nowoczesny obiekt sportowy. To efekt wielu lat starań i zabiegów władz szkolnych i samorządowych.

Czytaj więcej...

t42 czerwca 2016 roku w Zespole Szkót im. Jana Pawła II w Zbuczynie odbyło się odsłonięcie tablicy poświęconej Księdzu Prałatowi Wiesławowi Niewęgłowskiemu w uznaniu jego zasług w dziele budowy szkoły. Akt ten poprzedziła podniosła uroczystość z udziałem Księdza Prałata, przedstawicieli Społecznego Komitetu Budowy, obecnych i byłych władz samorządowych, ks. Proboszcza Stanisława Chodźki i innych zaproszonych gości.

Czytaj więcej...

cz115 maja 2016 r. odbyły się Uroczystości Jubileuszowe 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Czuryłach. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym w Krzymoszach. Następnie odbył się uroczysty apel przed strażnicą w Czuryłach.

Czytaj więcej...

zaw1

W dniu 17.05.2016 roku o na boisku przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zbuczynie zostały zorganizowane eliminacje powiatowe Młodzieżowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych wg CTIF. W zawodach znakomicie zaprezentowały się drużyny dziewcząt i chłopców z młodzieżowych drużyn pożarniczych Ochotniczyej Straży Pożarnej w Zbuczynie, które zajeły pierwsze miejsca i będą reprezentowały gminę Zbuczyn i powiat siedlecki podczas zawodów wojewódzkich, które odbędą się 25 czerwca br. w Garwolinie.

Czytaj więcej...

x2W piątek 15 kwietnia 2016 r. wzorem lat ubiegłych, odbyła się  w  Zespole  Szkół w Krzesku-Królowa Niwa  III  Gminna Spartakiada Przedszkolaków pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Zbuczyn.

Czytaj więcej...

glkGimnazjaliści z Krzeska-Królowa Niwa zagrają w Finałach XVIII Mazowieckich Igrzysk  Młodzieży Szkolnej. W dniu 4 kwietnia w Siedlcach rozegrane zostały Finały Regionalnych rozgrywek  w piłce ręcznej chłopców  szkół gimnazjalnych prowadzonych przez SZS w Siedlcach. W eliminacjach uczestniczyły drużyny ze szkół wiejskich i miejskich z pięciu okolicznych powiatów.

Czytaj więcej...

s130 grudnia w strażnicy OSP Zbuczyn odbyła się ostatnia w 2015 roku Sesja Rady Gminy i spotkanie w którym uczestniczyli radni, sołtysi z terenu całej gminy, pracownicy Urzędu Gminy, GOPS i GOK oraz zaproszeni goście. Jak co roku głównym punktem sesji było Sprawozdanie Wójta Gminy przedstawiające najważniejsze inwestycje oraz wydarzenia w mijającym 2015 roku. Podczas sesji nastąpiło wręczenie przez Pana Wójta oraz Przewodniczącego Rady Gminy Zbuczyn pamiątkowych statuetek z okazji 25-lecia Samorządności w Polsce. Następnie zebrani połamali się opłatkiem i złożyli sobie wzajemnie życzenia.

Czytaj więcej...

osppŚwięto Niepodległości to dzień wyjątkowy. Święto Niepodległości to również nasz, jako obywateli, Polaków i patriotów, obowiązek tego dnia chylimy głowy przed pamięcią o tych, którzy w obronie niepodległej położyli na szali własne sprawy, własne marzenia, własne życie. Złożyli ofiarę w imię również naszej tu współczesnej wolności. 11 listopada 2015 r. odbyły się Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości,

Czytaj więcej...

otw11 października odbyło się już kolejne w tym roku uroczyste otwarcie i poświęcenie świetlicy wiejskiej. Tym razem miało to miejsce w miejscowości Smolanka. Poświęcenia dokonał proboszcz parafii Dziewule ks. Zygmunt Pena po czym Przewodniczący Rady Gminy- Stanisław Kondraciuk, Wójt Gminy Zbuczyn- Tomasz Hapunowicz, Radny Gminy Zbuczyn- Marek Furman, Pan Sołtys- Andrzej Wróbel oraz Starosta Siedlecki- Dariusz Stopa, Wicemarszałek Samorządu Województwa Mazowieckiego- Janina Orzełowska oraz Posłowie na Sejm Krzysztof Tchórzewski i Krzysztof Borkowski w obecności gości i lokalnej społeczności dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, otwierając w ten sposób nowo wybudowaną świetlicę wiejską.

Czytaj więcej...

zggW dniu 27 września 2015 r. w Zajeździe GOLD w Chromnej odbyła się podniosła uroczystość „Złotych Godów”, na której Wójt Tomasz Hapunowicz wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parom z terenu Gminy Zbuczyn, przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Medale otrzymali:

Czytaj więcej...

20 września na terenie rekreacyjnym "Zielony Zakątek" w Januszówce odbyło się już po raz IV Gminne Święto Pieczonego Ziemniaka oraz III Turniej Sołtysów zorganizowane przez Stowarzyszenie Akacjowy Zakątek przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury. W tym roku rywalizowały sołectwa: Łęcznowola, Maciejowice, Rówce, Krzesk Majątek, Pogonów oraz gospodarze Januszówka.

Czytaj więcej...

otwaa13 września 2015 r. w miejscowości Łęcznowola odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie świetlicy wiejskiej. Poświęcenia dokonał wikariusz zbuczyńskiej parafii ks. Marcin Komoszyński po czym Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Kondraciuk, Wójt Gminy Zbuczyn Tomasz Hapunowicz oraz Pani Sołtys Jolanta Samoćko w obecności gości i lokalnej społeczności dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, otwierając w ten sposób nowo wybudowaną świetlicę wiejską.

Czytaj więcej...

Zbuczyn Dzisiaj

zbbbbbb

Na skróty

Dla mieszkańców
Zadania dofinasowane